Wednesday, September 29, 2010

Helmut Fuchs ja Andreas Huber. Tundeterroristid-kuidas neid ära tunda, läbi näha ja relvituks teha

Raamatu kaas

Raamatu on tõlkinud Krista Räni.
Tundeterrorist võib olla kes iganes, eelkõige mina ise muidugi :)))))
Tõsi, et sõnad on teravamad kui nuga... nagu siin raamatuski kirjas.
Kahjuks võime me kergesti kahju teha nii endale kui teistele, ise veel seda märkamata.... Jah, ja tunneme veel pärast ennast "tähtsana". Nagu siingi kirjas. Veel räägib raamat, et nendest meile öeldud mahatõmbavatest märkustest, mida meile keegi on öelnud, saab mõjutatud meie minapilt. Ja-lapsele ei tohi öelda mahatõmbavaid märkusi (!!!!!).
Ja minu arvamus (vahekokkuvõttena), et kergem ja targem on alustada iseendast!!! :)

Kõige suurem küsimus on ehk selles, et minus endas ei kipu olema seda enesekontrolli, et häid märkusi teha (halbade ja terroriseerivate asemele). No näiteks (nagu raamatus kirjas) abikaasa viisijupi ümisemisele hommikul mitte öelda: "Ära hõiska enne õhtut", vaid näiteks: "Tore, et sul on kohe ärgates nii rõõmus tuju!" On vajalik kindel eesmärk, mille nimel positiivseid märkusi edastada, et see ka välja tuleks. (Selle olen ise läbi elanud :) Minu kogemusest võib olla eesmärgiks ainult inimesest kõrgemal asuv ideaal ehk siis jumalariik.
Tõde on ka see, milles ka siin kirjas, et "suured ja dramaatilised vahejuhtumid on need, mis meile haiget teevad ja suure, hävitava konflikti eest vastutab sageli terve rida näiliselt väikesi vallandajaid, mida me esialgu ei tajugi." (Tähelepanu pöörata siis pisiasjadele).

Tore on see, et raamatust (lk 52) leiab veel praktilisi nõuandeid: kuidas mõelda ja käituda (positiivsed nõuanded!!!)

Toon siinkohal ära raamatus toodud
SEITSE TÕRJESTRATEEGIAT:
1. Teised on targemad ja ilusamad kui mina!
=Võrdlen end pidevalt (enda kahjuks) teistega.
:Ilmselt leidub alati inimesi, kes on õnnelikumad, intelligentsemad, rikkamad või paremini koolitatud kui teie. Kuid miks see peaks olema teie mure?
2. Olen midagi väärt vaid siis, kui teised mind armastavad!
:Kui vajame teisi selleks, et oma alaväärsustundeid varjata, siis ei armasta me neid mitte nende endi pärast, vaid omaduste tõttu, mis meil endal olemas. Kes endale ei meeldi ja ennast ei hinda, enne kui keegi temasse armub, ei tunne end ilmselt väärtuslikumana ka siis, kui see on sündinud.
3. Pean oma elu kujundama selliseks, et olen kõigile meele järele!
: Inimesed kes arvavad, et peavad olema kõigile meele järele, saavutavad enamasti vastupidist. Vaid siis kui, kui panna teistele paika piirid ja neid kontrollida, tekib turvalisuse, julguse ja eneseusalduse tunne. Vaid siis KUJUTATAKSE ENDAST TEISTELE VÄLJAKUTSET NING ARENETAKSE INIMESEKS, KELLEGA ARVESTATAKSE.
4. Pean olema täiuslik- ja seda otsekohe! =sean endale saavutamatuid eesmärke.
:Püstitage endale oma eesmärgid ja tehke seda nii, et need on teie taset arvestades saavutatavad. Kui tahate võite neid ju homme alati veel ühe astme võrra kõrgemaks seada. (!!!)
5. Miski ei anna mu elule mõtet! =Otsin alati ja kõiges elu mõtet!
: Elul polegi mõtet (!!!!!) - peale selle mõtte mida te ise talle annate. See konstateering annab teile ainulaadse võimaluse luua enda jaoks mõttekaid asju ja kogemusi. Need on sageli lühiajalise kestusega, kuid enamasti on neid võimalik korrata.
6.Kõik on nii igav! =Panen kõik mängu, et tunda igavust nii tihti kui võimalik.
:Kui tunnete igavust, olete alati ka igav partner. Ei ole vist ebaatraktiivsemat inimest, kes annab pidevalt mõista, et ei ole enda meelest vaeva väärt või et tal ei ole midagi (mõistlikku) teha. Siis hoitakse temast küll parem eemale põhikmõttel: "Kui sul tõesti mitte kui midagi teha ei ole, siis palun ära tee seda siin".
7. Mul ei ole nagunii mingit võimalust oma elu mõjutada või see võimalus on minimaalne! =Minu saatuse määravad jõud ja väed, mida mina niikuinii mõjutada ei saa.
:Paljud asjad jäävad teie elus tegemata, kui te ise selle eest ei hoolitse. Teie elu kvaliteedi oluliseks mõõdupuuks on teie isiklike püüdluste ning pingutuste määr.

Lisan enda poolt lõpetuseks tuntud väljendi: "Ise ilu tegija". ))))