"Hello, I'm Johnny Cash!" Oma esinemisi alustas Johnny Cash just selle lausega.
Johnny Cashi peetakse Ameerika Ühendriikide üheks 20. sajandi mõjukaimaks muusikuks. Peamiselt tuntud kantrilauljana, on tema muusikas ka mitmete teiste žanrite jooni nagu näiteks rock'n'roll (eriti karjääri alguses) ja blues, samuti leiab folgi ja gospeli mõjutusi.
Sügav bass-bariton on kuulajate mällu jäänud oma tumeda esinemisriietusega ja saanud selle järgi ka hüüdnime "Mees mustas." Oma samanimelises laulus ("Man in black") kinnitab Cash: „…seni kuni maailm pole paremaks muutunud, ma vikerkaarevärvilisi rõivaid ei kanna.“ Laulu meloodia on ka paljudele eestlastele teada - seda on kasutanud Joel Steinfeldt oma tuntukssaanud laulus "Mägra maja."
Mitmekülgne Johnny Cash proovis kätt televisioonis, juhtides omanimelist muusikasaadet "The Johnny Cash Show" (aastatel 1969-1971), kus saatekülalisteks olid kuulsad muusikud. Saate muusikalise sissejuhatuse tegi alati Johnny Cash ise.
Kui Johnny Cash oli 12-aastane, suri tema vanem vend - tema eeskuju - Jack õnnetuses. See tragöödia avaldas mõju kogu Cashi loomingule ja hiljem on ta nimetanud oma melanhoolia võimalikuks põhjuseks just oma venna surma.
7-lapselise perest pärit Johnnyle on tuntud kantrilauljaks saanud veel noorem vend Tommy.
Johnny Cashi saateansambliks oli üle 40 aasta The Tennesse Two (hiljem kui liitus trummar W. S. Holland, sai ansambli nimeks The Tennessee Three). Pingeline aeg, kus esinemisi oli ligi 300 aastas, pani Cashi tarbima narkootikume, alatasa tuli ette ka alkoholiga liialdamist. Vastuse küsimusele, mis oli see, mis vabastas lõplikult sõltuvusainetest, annab Cash raamatus "Ring of fire": "Jumal. Jumal oli see, kelle kohalolekut ma enda madalhetkedel tundsin. Jumal ütles: "Ma olen ikkagi siin, Cash, aitamas sind millal iganes."" Religiooni teema läbib kogu Cashi loomingut. Ja kuigi oma mitmekülgsuses oli ta ka andekas näitleja, ei saanud temast vesternistaari just usuliste vaadete pärast.
Cashi eluloo põhjal on vändatud film „Walk the line“ ("Nagu noateral") (2005). Filmisõprade poolt on linateos hääletatud 21. sajandi parimaks muusikafilmiks. Enne surma kiitis Cash heaks Joaquin Phoenixi kandidatuuri filmi peaosatäitjaks. June Carteri rolli eest hinnati Reese Whitherspoon Oscari vääriliseks.
Käesolev CD on nii Ameerika Ühendriikides kui ka paljudes teistes maade muusikaedetabelites esikümne hulgas. Kriitikutelt on plaat suures osas saanud positiivse tagasiside osaliseks. Plaadil oleva 10 laulu läbivaks sõnumiks on eneseotsing, hingeline kõrb, sõjavastasus, jällenägemisrõõm, kahetsus, inimese tõeline rikkus. Esitatavad laulud on loodud terve sajandi vältel – kõige vanem 1877. aastast ja värskem 1990-ndatest. Sümboolselt ja lõplikult mõjub ka plaadikujundus - esikaanel on naeratav Johnny Cash lapsena, taga aga hüvastijätu pilguga "Mees mustas" vaatamas läbi akna. Sellel plaadi muusika on salvestatud 2003. aastal, maist septembrini. 2003. aasta 12. septembril Johnny Cash suri.
Johnny Cash elas pika ja viljaka muusikuelu - ligi 50 aastase karjääri jooksul kirjutas ta üle 1000 laulu ja müüs üle 90 miljoni albumi.